top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

ЩО робити, коли "накриває"?

Хочу почати зі слів Віктора Франкла « Якщо людина знає « Навіщо?- вона може витримати будь-яке « Як? та Чому?»»

Сьогодні трохи моїх роздумів про те, як допомогти собі у цей непростий час.


1. Усвідомлювати свої почуття та визнавати їх. Дати їм право «Бути!» У нас – нормальна реакція на ненормальні обставини. Ви маєте право відчувати злість, ненависть, розпач та агресію. Дозволяючи собі відчувати та визнавати емоції – ми даємо душі відчуття СПРАВЕДЛИВОСТІ.


2. Чіткий план на день. Не важливо, де кожен з нас знаходиться, але щоб не провалюватися в безодню невизначеності та страхів – потрібно чітко знати ЩО потрібно робити, НАВІЩО і ЯК! Діємо!


3. Іноді зовсім немає сил та енергії. Хочеться плакати та лежати. Дайте собі час на це. Побудьте в цьому стані стільки, скільки потрібно, а потім знову вставайте та починайте ЖИТИ.


4. Допомагайте тому, кому важче, ніж вам. Це дає відчуття своєї стійкості та потреби, зберігає самооцінку і не дає «розклеїтися». Сенси- створюють реальність.


5. Все одно мрійте та вірте! Це теж про нові сенси. Це те, що змушує рухатися вперед, не дивлячись ні на що.


6. Почуття гумору. Якби не мімчики, веселі відео тік струму не знаю, як ми всі читали б і сприймали новини. Саме гумор допомагає нам пережити та переварити цей тяжкий момент нашого життя.


7. Підтримка одне одного. Як ти? Що нового? Ти не один! Тебе є комусь підтримати! У ситуації війни подібні слова – дорогого коштують.


8. Звертатися за допомогою: фізичної, моральної, психологічної. Просити це не про слабкість, це про визнання того, що ти просто ЛЮДИНА і маєш право на підтримку.


9. Залишатися в будь-якій ситуації ЛЮДИНИ.

Мені дуже подобається одна фраза: Війна закінчиться, а нам потім доведеться з собою жити далі.

Бережіть себе!1 599 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page