top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Чому ми так по-різному реагуємо на складні стресові ситуації?

Чому ми так по-різному реагуємо на складні стресові ситуації?

🔶 Хтось провалюється у нестерпну тривогу, когось паралізує страх, а хтось спокійний та стійкий.

Відповідь, як завжди, захована глибоко.

Ми не завжди розуміємо, як працює ця система.

🔸Що нам точно необхідно а стресової ситуації?

🙏Підтримка.

Говорячи точніше, нам необхідні підтримуючі спогади, на які ми зможемо спертися. У позитивному варіанті такі спогади ми несемо із собою з благополучного дитинства, коли тато та мама визнавали наші переживання та давали максимально теплу підтримку, підтверджену діями, і це завжди спрацьовувало, нам ставало легше.

Таким чином, батьки «поклали» у наше несвідоме цей файл.

Коли трапляється стрес, ми несвідомо звертаємося до цього файлу і повторюємо знайомий процес у собі. Ми говоримо з собою у той спосіб, як розмовляли з нами в дитинстві. Тобто ми можемо несвідомо себе підтримати, з теплом, і пережити кризу, в цей момент усередині нас ніби звучить голос батька, який каже, що все буде добре, негаразди пройдуть, і в нас все вийде.


🔶Але що якщо такий досвід не трапився?

Тоді в моменти шторму нас розхитує та розтягує всередині у різні боки. Опори немає. І ось ми вже вирушаємо на пошуки цієї опори та підтримки зовні, ми наділяємо когось неіснуючими якостями та достоїнствами і починаємо слідувати ідеям та думці цієї людини. У таких ситуаціях люди часто примикають до груп із якоюсь позицією. Небезпека полягає в тому, що цей вибір відбувається з точки знедоленості і покинутості, зі страху. Такий вибір не є ефективним, тому що він неусвідомлений.

🔶Що робити?

Нарощувати в собі цю дорослу, люблячу, що вкриває і приймає позицію. Знайти місце та посадити зернятко тепла та ідею про те, що: «Я — хороший». З любов'ю дивитися на паростки, поливаючи їх фразами, що рясно підтримують, і знанням того, що в цьому світі є сотні варіантів і виходів, потрібно тільки взяти те, що вам зараз необхідно.

Знайдіть час та можливість говорити собі: «Я маю право бути любимим Всесвітом і самим собою. Це право мені надали при народженні. Залишилося лише скористатися»❤️
133 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page