top of page
Навчальні курси : Программы

НАВЧАЛЬНО-ТЕРАПЕВТИЧНИЙ КУРС ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ  

«Основи травматерапії»
старт 14.09.2024
(81 година практики та теорії) 

Ми пропонуємо курс, в якому представлені апробовані техніки та моделі практичної роботи уроботі з травмою

Group 1000003137.png

14.09.2024 — 29.10.2024

Group 1000003059.png

FOR WHOM

Для кого цей курс

Для всіх, хто хоче отримати кваліфікацію «Травмотерапевт» 
Курс для психологів, психотерапевтів, соціальних працівників, юристів, правоохоронців, військових, держслужбовців, лікарів, медсестер, волонтерів, психологів, капеланів, соц.працівників, студентів,вчителів, викладачів, працівників дитячих садочків та тих, хто хоче отримати знання, як розпізнати психологічну травму та допомогти близькій людині. 
Автори курсу підготували теоретичні основи та практичні поради.

Під час навчання, ви дізнаєтесь як працювати з симптомами травми. 

COURSE OBJECTIVES

Завдання курсу

Сформувати компетентності, які забезпечують здатності: 


— застосовувати знання травмотерапії у практичних ситуаціях; 
— генерувати нові ідеї та приймати обґрунтовані рішення (креативність) в процесі пошуку причин травми, підбору методів та засобів надання психологічної допомоги особам, які пережили травму; 
— виявляти, ставити і вирішувати психологічні проблеми в напрямі травмотерапії; 
— надавати консультаційно-психологічну, психокорекційну, психотерапевтичну допомогу в напрямі травмотерапії; 
— приймати фахові рішення у складних і непередбачуваних умовах, зокрема, в екстремальних і кризових, адаптуватися до нових ситуацій професійної діяльності. 

TERM

Термін курсу

Цей курс складається з 3 модулів ( 81 академічна година) :

 

45 контактних академічних годин навчання

12 академічних годин міжмодульних зустрічей

24 академічних годин самоопрацювання

Тривалість

 

Розклад робочого дня: 11:00 – 17.00год.

Міжмодульні зустрічі:

Розклад робочого дня: 18:00 – 20.30год. 
за узгодженням

Навчання проходить онлайн на платформі ZOOM. Загальна тривалість курсу – 10 тижнів. Платформа для проведення онлайн заняття – ZOOM.  Доступ до всіх матеріалів, закрита група. Запис всіх занять ОБОВ'ЯЗКОВО в класрумі та телеграмканалі 

COURSE TRAINER

Тренер курсу

НАТАЛІЯ САБЛІНА

Кандидат психологічних наук, викладач УСЗ, доцент кафедри педагогіки та психології. Президент БФ «САРОКА», директорка Тренінгового Центру Наталії Сабліної

Голова Міжнародної Асоціації психологів та тренерів-експертів

Кризовий психолог.

СВІТЛАНА  ІЛЛЯШЕНКО 

Викладач, Лікарка вищої категорії за спеціальністю дитяча психіатрія. Має державну сертифікацію

з психіатрії,  дитячої психіатрії та психотерапії. 

Group 1000003160.png
Group 1000003139.png

COURSE FEE

Вартість курсу

Вартість навчання: 3 600грн.
Для учасників які проходили курси у Тренінговому  Центрі Наталії Сабліної у 2022-2024 рр.- знижка на весь курс 20% : 3 000 грн. 

-30% - 2600 грн. для членів Міжнародної асоціації психологів та тренерів-експертів!

CURRICULUM 

Навчальний план 

Модуль 1. Травмотерапія як галузь психотерапії 
 

ДЕНЬ 1 
Предмет травмотерапії. Методи травмотерапії. Принципи травмотера
пії. З історії становлення та розвитку травмотерапії. Зміст травми та складові травматичного розладу. Види травмуючих ситуацій та їх психологічні наслідки. Захисні фактори і фактори ризику в розвитку травми. Первинна і вторинна травматизація, травма усвідомлення  

 

ДЕНЬ 2  
 

Травма з точки зору медицини. Біохімічні зміни в організмі людини, що запускають відреагування стресових подій. Стрес і дистрес. Причини формування ПТСР внаслідок порушення механізмів гомеостазу організму.Генетична схильність.роль мікробіому та інші фактори розвитку ПТСР.                                                                                                                        

Психологічна травма; Типи психологічної травми; Діагностика психологічних травм; Основні види потенційно травматичних подій;

Фактори, які підвищують ризик травматизації; Рівні проявів травми: фізичні, когнітивні, емоційні, поведінкові;

Технологія психологічної підтримки постраждалих: дебрифинг і деф’юзінг. АРТтерапевтичні техніки. МАК в роботі з травмою 

Модуль 2. Поняття про психологічну травму
 

ДЕНЬ 1
Зміст травми та складові травматичного розладу. Види травмуючих ситуацій та їх психологічні наслідки. Захисні фактори і фактори ризику в розвитку травми. Первинна і вторинна травматизація, травма усвідомлення. Види травми за часом і тяжкістю впливу.
Симптоми та рівні прояву травми. Профілактика ретравматизації. Критерії діагностики травми. Моделі психотерапевтичної роботи з травмою. Робота з психологічними травмами війни для військових і цивільних.

 

ДЕНЬ 2
 Стадії розвитку травматичного розладу. Ознаки травматизації після короткотривалої події (шокова травма) і після тривалого впливу (бойові дії, в’язниця і т. п.).  Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) як наслідок травми. Потенційні наслідки травми; підвищена збудливість. Флешбек.

 

Особливості прояву ПТСР у дітей та дорослих.   . Як і коли надається перша психологічна допомога.Клінічний маршрут пацієнта при різних ступенях важкості стресових реакцій та ПТСР. Показання для екстреного чи планового скерування до лікаря психіатра. .Стандартизовані шкали та опитувальники. Як , коли і хто застосовує.


Тілесно-орієнтована та ігрова терапія як перший етап в роботі з дітьми; Сенсорна інтеграція в роботі з дитячою травмою. Використання різноманітних видів пластичних матеріалів, Ізотерапія .Казкотерапія . Особливости в роботі з дітьми;

Модуль 3. Огляд сучасних методів травмотерапії. Методи стабілізації посттравматичного стресового розладу 
 

ДЕНЬ 1 
Психологічна травма у дітей та підлітків, які втратили близьких людей. Понятті про психологічні особливості дітей, підлітків та різних вікових груп. Психологічний супровід дітей та підлітків які втратили близьких людей. Психологічна травма у дорослих, які втратили близьких людей. 
Основні психотерапевтичні підходи до травмотерапії. Терапія травми Пітера Левіна (Somatic Experience). EMDR (Eye Movement and Desensitisation and Reprocessing), або ДПДГ (Десенсибілізація і переробка за допомогою рухів очей). Психодинамічно-імагітативна терапія Луїзи Реддеманн. Психодинамічна діалективна травматерапія Психоаналітична психодинамічна травмотерапія. Забезпечення внутрішньої і зовнішньої безпеки клієнта. Дистанціювання, активація ресурсів (інструменти позитивної терапії, арт-терапії, імагінації). 

 

ДЕНЬ 2 

Соматичні симптоми при ПТСР та їх диференційна діагностика від захворювань серця, легень,

Як відрізнити  прояви ПТСР від неврологічної та психіатричної патології.

Коморбідні розлади при ПТСР. Великий депресивний епізод. Терапія ПТСР. Підстави для призначення ліків та механізми їх впливу. Психосоціальна реабілітація.

Методи запобігання паніки та вторинної травматизації потерпілих Специфіка надання психологічної допомоги дітям і підліткам. Робота з родичами постраждалих.


Поняття синдрому вигорання. Основні кроки для профілактики синдрому вигорання. 
+ міжмодульні зустрічі 

CERTIFICATE

Сертифікат

Після закінчення курсу видається 2 сертифікати підвищення кваліфікації українською та англійською мовами від  Тренінгового Центру Наталії Сабліної. 
Наші документи (сертифікати, свідоцтва, тощо) можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації, оскільки вони повністю відповідають вимогам пункту 13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №800 від 21.08.2019 р., і набув чинності 03 вересня 2019 року.

УМОВИ СЕРТИФІКАЦІЇ: участь по можливості у всіх модулях та практикумах, виконання домашніх завдань у повному обсязі, розробка і захист сертифікаційної роботи.

військова реєстраця

Онлайн платформа для проведення онлайн заняття — ZOOM
Підтвердження участі відбуватиметься після здійснення передоплати. Реквізити для внесення передоплати надійдуть Вам на e-mail, вказаний в реєстраційній формі

Ви маєте можливість ознайомитися з нашими відгуками на нашій сторінці в Instagram

Group 1000003023.png

Співпрацюємо

Тренінговий центр Наталії Сабліної

Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більше про послуги «Тренінговий Центр Наталії Сабліної»

Тренінговий центр Наталії Сабліної

natashasablina@ukr.net
+380963604600
+380995038424

Україна, Київ

  • YouTube Социальные Иконка
  • 4
  • icons8-viber-48
  • Facebook
bottom of page