top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Психосоматика: в яких випадках звертатися до психолога і яких результатів очікувати.

Деякі люди дуже люблять лікуватися. Профілактика, як і боротьба з хворобою, перетворюється на справжній ритуал. Інші, навпаки, навіть чути не хочуть про медикаменти, тому що всі хвороби від нервів. Мовляв, потрібно навести лад у душі, бо цілісні особистості не хворіють.


Найбільш часте питання, яке чує психолог, що працює з темами здоров’я: “З якими хворобами до вас можна звертатися? Чи можна працювати з моїм захворюванням? “.


Проблеми, з якими слід звертатися до психолога

-вони викликають тривогу, страх, пригніченість і інші важкі стани. -лікарі кажуть “вам просто не треба нервувати”, “просто треба сісти на дієту” і будь-які інші “просто”, які насправді не просто. -ви помічаєте посилення симптому в певних обставинах або присутності певних людей. -лікарі кажуть, що зі здоров’ям все гаразд, але симптом все одно викликає дискомфорт. -є хронічне захворювання, але не виходить вести відповідний спосіб життя. -зі здоров’ям все гаразд, але страшно захворіти в майбутньому. -у вас не виходить фізично і емоційно розслабитися. -відносини з оточуючими викликають хвилювання і тривогу (це не обов’язково пов’язано з проблемами зі здоров’ям, але дуже пов’язано з тілом і з загальним відчуттям благополуччя). -врешті решт, якщо вам здається, що у хвороби є якісь психологічні підтексти.


Лікуйте не тіло, а душу

Не секрет, що душа і тіло тісно взаємопов’язані. Психосоматика (“психо” - душа, “сома” - тіло) якраз і намагається довести, що коли страждає душа, починає хворіти тіло. Багато вчених і представників офіційної медицини вірять, що 80% усіх хвороб - насправді психосоматичні. Виходить, що наше самопочуття залежить від наших думок, настрою, вміння знаходити і бачити позитив, красу і насолоджуватись всім цим. Стан здоров’я пов’язаний із вмінням бути щасливим, від характеру, ставленням до успіхів та невдач на роботі, побутових негараздів.

Принцип “лікувати людину, а не хворобу” на практиці використовується дуже рідко. В сучасній медицині головним чином боряться із фізіологічними причинами хвороби, а психоемоційні фактори майже не враховуються.

Зігмунд Фрейд говорив: “ Якщо гонити проблему в двері, вона у вигляді симптому полізе через вікно. До тих пір, поки не буде порядку в психіці, симптоми лізтимуть постійно”.


Не накопичуйте роздратування - воно спричиняє головний біль

Психосоматичний - не означає надуманий чи неіснуючий. Психосоматика намагається пояснити абсолютно різні захворювання: існує навіть список, складений у алфавітному порядку, в якому наводяться психологічні причини кожної хвороби.


Ось як, згідно цього списку, із внутрішнім станом людини пов’язані деякі поширені захворювання.

  1. Алергія: кого ви не витримуєте? Заперечуєте власну силу. Не можете відверто виразити свій протест проти чогось. Батьки дитини-алергіка часто сперечаються, мають різні погляди на життя.

  2. Переїдання, надмірний апетит: страх, самозахист, недовіра до життя, почуття ненависті до себе.

  3. Втрата апетиту: заперечення права на особисте життя, сильне почуття страху

  4. Мігрень: ненависть до примусу, накопичення роздратування, бажання бути досконалим в усьому, сексуальні страхи, ворожість, заздрістність. Мігрені розвиваються у людини, яка не дає собі права бути самим собою.

  5. Ангіна: нездатність самовиразитись, злість від того, що не можете впоратись із непростою ситуацією.

  6. Ларингіт: злість заважає говорити, людина боїться виразити свою точку зору.

  7. Аденоїди у дітей: дитина дуже чутлива. Може передбачити події задовго до того, як вони стануться, тонко відчуває погіршення стосунків між батьками. Намагається блокувати ці передчуття, щоб не страждати. Перекрита носоглотка - ознака того, що дитина приховує свої думки та емоії, тому що боїться, що його не зрозуміють.

  8. Проблеми з кишківником: страх позбавитися від усього, що себе віджило і стало непотрібним. Небажання забувати минуле. Підвищена дратівливість через суперечливість реальності.

Пам’ятайте, будь ласка, що психолог – не заміна якісного лікування і тим більше діагностиці. Слідом за ВООЗ я дотримуюся погляду, що на хворобу впливають психологічні, біологічні та соціальні фактори. І саме поєднання грамотної психологічної та медичної допомоги дозволяє людині значно поліпшити своє здоров’я.
723 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page