top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Важливо залишатися у такому стані, який допоможе вижити.

Ми всі вперше у такій ситуації. І ніхто до пуття не знає, які підібрати слова і що порекомендувати, щоб відчути себе краще в тих умовах, де взагалі ніколи ніхто не мав бути. Не знають і більшість психологів. І люди закономірно зляться (так, вам можна на нас злитися!) на те, що нема кому зупинити катастрофу.

Тому багато фахівців говорять про дихання, заземлення, психогігієну, роботу зі страхом, стресом та ще про щось, що навчить вас мобілізуватися та зберегти себе, своїх близьких, встигнути не потрапити під атаки. І це також важливо. Важливо залишатися у такому стані, який допоможе вижити.


🌱 Якщо вам складно зараз щось робити і просто вставати з ліжка, виконувати роботу - не звинувачуйте себе. Це є нормальна реакція на ненормальну ситуацію. Як і ваші почуття. Ви повернетеся до звичайного життя пізніше. А зараз ваше право переживати стрес, наприклад, перебуваючи у стані сну весь вільний час.


Якщо ви можете продовжувати жити звичайним життям, не відмовляйте собі в цьому. Вам можна не відчувати провину за радість та хороші моменти, що відбуваються у вашому житті. Це також нормально. Колись доведеться повертатися до повсякденності. Ваше життя доречне і важливе. Комусь потрібен саме такий приклад, щоби продовжувати боротися. І кожен справляється по-своєму.

Небагато простих способів:

Знайти предмети.

Знайти 5 синіх, жовтих, конусоподібних предметів у кімнаті перемикає нас із емоцій на когнітивну діяльність. Якийсь час так можна тримати голову холодною. Це важливо для самозбереження, прийняття рішень, для дій.Зайняти голову чимось складним, коли треба зосередитись – працює. Можна вважати, згадувати назви міст, відтворити таблицю Менделєєва.

Не забувайте про тіло. Як воно почувається? Які потреби? Напевно, накопичилося багато напруги. Робіть зарядку, встаньте та розімніться, можна зробити самомасаж. За наявності такої можливості не залишайтеся довго в одному положенні.

Фізичний стан дуже впливає психологічний. Якщо в тілі дискомфорт, це обов'язково позначиться на психіці. Роздратуванням, втомою, слабкістю. Навіть кілька вправ на розтяжку допоможуть вам трохи відновити сили, прибрати біль у тілі, затискачі та просто підтримати функціональність свого тіла. Перевірено особисто 👀

Так, можна сказати, що якась там розминка в таких ненормальних умовах. Але це можливо і це працює. Завдяки цьому ви також зможете "взяти себе в руки", коли це необхідно і розпочати справи.


🤝 Неймовірно важливо у важкі періоди почуватися частиною чогось більшого, частиною компанії, колективу. Бути поруч із близькими чи зближуватися з новими людьми на тлі спільних переживань. Телефонуйте, пишіть, намагайтеся бути почутими. Обіймайтеся з тими, хто поруч. Якщо у вас є можливість та сили – допомагайте іншим. Ви не самотні, навіть якщо здається, що це не так. Навіть якщо здається, що всі довкола займають протилежну точку зору.


🌪️ А іноді накриває так, що немає більше сил це все виносити. Потрібна розрядка. Іноді допомагає банально покричати. Навіть вийшовши до сусідньої кімнати. (Можна заздалегідь пояснити тим, хто поруч).Це реально допомагає скинути напругу, гнів, роздратування та наплив емоцій, які вже не вміщуються усередині.

Не забувайте, коли є можливість давати собі відпочити, спати. Навіть просто лежати із заплющеними очима, якщо не виходить заснути. Ваші сили вам знадобляться.

Бережіть себе 🙏


496 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page