Цікаві статті по психології і корисна інформація

Цікаві статті по психології

і корисна інформація

Як розвинути свою систему опорності.

Якщо зовнішня опора непередбачувана, то внутрішня завжди з нами. Тому дорослій людині необхідно передусім розвивати самодостатність.

Ми пропонуємо кілька вправ із тілесно-орієнтованої психотерапії, спрямованих на розвиток внутрішньої опорності. Вони допоможуть вам, подібно до іграшки ванька-встанька, вирівнюватися навіть у стресових ситуаціях.


"Магніт". Під час виконання цієї вправи ходіть по кімнаті, бажано – босоніж. Уявіть, що Вас буквально примагнічує до підлоги. Вам доводиться повільно відривати стопу, ви перекочує її по підлозі. Потім вона з силою втискається в підлогу. Відчуйте стійкість землі, її надійність. Намагайтеся максимально відчувати свої ноги. Час виконання: близько 10 хвилин.


"Вісь" Стійко встаньте. Уявіть, що через Ваш хребет проходить вісь прямо через центр вашого тіла. Вона починається нагорі, над головою, А потім іде в землю. Це Ваш внутрішній символічний стрижень. Опора, яка завжди із вами. Почніть обертатися навколо цієї осі, повільно, за годинниковою стрілкою і проти, в різних напрямках. Зберігайте образ стрижня, на який ви спираєтеся навколо якого обертаєтеся. Відчуйте, як Ви заспокоюєтеся. Робіть вправу близько 10 хвилин.


"Ванька-встанька". Встаньте, поставте ноги приблизно на ширині плечей, вони мають бути м'якими та стійкими, зберігаючи свою силу, як лапи пантери. Покладіть руки на низ живота - там знаходиться центр тяжкості, рівноваги. Уявіть його як якусь кулю.Почніть розгойдуватися всім тілом, повільно, акуратно збільшуючи амплітуду. Ваше завдання - відчувати свою кулю, те, як вона допомагає вашому тілу зберігати стійкість, незважаючи на похитування. Дає вирівнювання. У складних ситуаціях ви потім зможете повертатися до образу цієї кулі внизу живота, і вона допомагатиме вам зберегти психологічну рівновагу. Час виконання вправи: 5-7 хвилин.


"Уявіть свій скелет". Ця вправа робиться лежачи на спині у вільній розкритій позі: руки т