top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Як розвинути свою систему опорності.

Якщо зовнішня опора непередбачувана, то внутрішня завжди з нами. Тому дорослій людині необхідно передусім розвивати самодостатність.

Ми пропонуємо кілька вправ із тілесно-орієнтованої психотерапії, спрямованих на розвиток внутрішньої опорності. Вони допоможуть вам, подібно до іграшки ванька-встанька, вирівнюватися навіть у стресових ситуаціях.


"Магніт". Під час виконання цієї вправи ходіть по кімнаті, бажано – босоніж. Уявіть, що Вас буквально примагнічує до підлоги. Вам доводиться повільно відривати стопу, ви перекочує її по підлозі. Потім вона з силою втискається в підлогу. Відчуйте стійкість землі, її надійність. Намагайтеся максимально відчувати свої ноги. Час виконання: близько 10 хвилин.


"Вісь" Стійко встаньте. Уявіть, що через Ваш хребет проходить вісь прямо через центр вашого тіла. Вона починається нагорі, над головою, А потім іде в землю. Це Ваш внутрішній символічний стрижень. Опора, яка завжди із вами. Почніть обертатися навколо цієї осі, повільно, за годинниковою стрілкою і проти, в різних напрямках. Зберігайте образ стрижня, на який ви спираєтеся навколо якого обертаєтеся. Відчуйте, як Ви заспокоюєтеся. Робіть вправу близько 10 хвилин.


"Ванька-встанька". Встаньте, поставте ноги приблизно на ширині плечей, вони мають бути м'якими та стійкими, зберігаючи свою силу, як лапи пантери. Покладіть руки на низ живота - там знаходиться центр тяжкості, рівноваги. Уявіть його як якусь кулю.Почніть розгойдуватися всім тілом, повільно, акуратно збільшуючи амплітуду. Ваше завдання - відчувати свою кулю, те, як вона допомагає вашому тілу зберігати стійкість, незважаючи на похитування. Дає вирівнювання. У складних ситуаціях ви потім зможете повертатися до образу цієї кулі внизу живота, і вона допомагатиме вам зберегти психологічну рівновагу. Час виконання вправи: 5-7 хвилин.


"Уявіть свій скелет". Ця вправа робиться лежачи на спині у вільній розкритій позі: руки та ноги вільно розкинуті. Уявіть, що ви дивитеся на себе з боку чарівного рентгенівського зору і бачите свій скелет всередині тіла. Розгляньте уважно, який він стійкий, єдиний, його частини взаємопов'язані. Це ваша опора, яка завжди з вами. Відчуйте його всередині свого тіла. Якщо з якоїсь причини образ, що виник, не повний, і Ви в якихось частинах тіла менше відчуваєте свій скелет, постарайтеся все ж зробити його повним, відчути все своє тіло. Час: близько 10 хвилин.


"Насичення". Ляжте на спину, покладіть руки на низ живота. Уявіть там центр тяжіння, центр рівноваги як кулю. Якого він кольору? З яким кольором у вас асоціюється опора та рівновага? І тепер уявіть, як цей колір розливається із кулі по всьому тілу. Наповнює його, наповнює опорністю та стійкістю. Відчуйте, як тіло розслабляється. Вправу виконують близько 15 хвилин.


"Коріння". Стійко встаньте. Уявіть, що Ви - паросток, що проростає у землю. З ваших стоп у землю йдуть коріння, дозволяючи вам бути стійкою рослиною, насичуватися соками землі, рости вгору.Добре уявіть коріння, що йде від кожної стопи. Якщо образ вам не подобається (коріння, наприклад, слабке), трансформуйте його силою активної уяви. Намагайтеся довести свій образ до оптимального для себе. Насолоджуйтесь відчуттям стійкості. Близько 15 хвилин.


"Змія". Фоном можна встановити ритмічну музику. Стійко сядьте, оптимальне - по-турецьки (якщо вам так зручно). Уявіть, що Ваш хребет – змія. І змія танцює: звивається. Рухайте спиною під музику, повторюючи плавні рухи цієї "змії". Зверху вниз увімкніть у танець всю спину. Відчуйте свій хребет гнучкий, міцний, здоровий. Отримуєте насолоду від його танцю.

Регулярне виконання цих вправ допомагає покращити саморегуляцію, підвищує адаптивність, розвиває систему внутрішньої опорності.

Бережіть тебе
424 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page