top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Як пробачити себе за минулі помилки.

🔶Помилки минулого, немов важка ноша, міцно засіли у вашій свідомості і постійно переслідують, не даючи спокійно спати і рухатися вперед


🔶Найкращий спосіб не думати про минулі помилки — думати про майбутнє: поки ви намагаєтеся розв'язувати проблеми минулого, яких вже не існує і не робить на вас ніякого впливу, ви не рухаєтеся вперед.

🔶Звичайно, подумаєте ви, легко сказати "не думай про білу мавпу", як у відомій притчі, після цієї фрази тільки й згадуєш про заборонене. Ефективно впоратися з психологічною "скалкою" допоможе спеціальна техніка, відпрацьована і перевірена. Її застосовують у всіх випадках обсесії, коли людина не може звільнитися від нав'язливих думок.


Техніка "Стоп-думка"

  1. Визначте думку, яка постійно вас переслідує. Наприклад, "у минулому я помилилася або щось зробила погане".

  2. Візьміть аркуш паперу, запишіть це руйнівне твердження дрібними темними літерами і переверніть лист.

  3. На зворотному боці запишіть великими яскравими літерами думку, ту, яку ви будете думати замість руйнівної. Наприклад, "мене чекає чоловік, який полюбить і зробить мене щасливою".

  4. Засікаєте час — 10 секунд — і читаєте фразу з негативною думкою про зроблену у минулому помилку. Як тільки спрацює таймер, скажіть вголос "Стоп!" і тут же переверніть лист і читайте позитивне твердження вже 30 секунд. Під час читання візуалізуйте, уявляйте конкретний образ чоловіка своєї мрії.

  5. Повторіть вправу кілька разів.

🔶Для закріплення результату тренуватися потрібно щодня вранці і ввечері в режимі 10 секунд негативу — 30 секунд позитиву, і всього через 21 день, ви привчите мозок перемикатися і створите корисну звичку.


🔶Ніякого іншого способу розв'язати проблему не існує: потрібно створювати нове позитивне майбутнє і сьогодення, заміщаючи негативні думки позитивними.
84 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page