top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Як працювати з тим, що ви ненавидите і зневажаєте в себе?

Відразу зазначу, що це досить глибока методика роботи зі своїми витісненими, горючими та хворими частинами.

Краще не виконувати її на самоті або мати «під рукою» людину, якій ви зможете зателефонувати чи написати, щоб побути з нею разом у ваших складних почуттях.

Давайте розглянемо на прикладі критикуючої частини особистості (таких відторгнених частин може бути в людині безліч - лінива, боягузлива, слабка, безпорадна і т.д.)

1. Виявіть та опишіть свою частину. У випадку критикуючої це можуть бути такі якості — безсердечність, злість до близьких, критика всього довкола, високі вимоги до себе та близьких, безжалісність тощо. Посидьте пару хвилин у тиші усвідомлюючи це.

2. Зверніть увагу всередину і задайте питання, звертаючись до своєї частини: «Що ти намагаєшся не допустити своєю поведінкою? Від чого ти мене оберігаєш?».

3. Після відповіді зверніть увагу на своє тіло і подякуйте своїй частині за розмову.

4. Поставте наступне запитання: « Який біль ти сковуєш?». Тут важливо не вдаритися в самозвинувачення, а чесно прожити біль і пошкодувати ту маленьку дівчинку чи хлопчика, які зазнали цього болю. Подивіться на знедолену частину з позиції цікавості, співчуття та прийняття.

5. Покажіть цій маленькій травмованій частині, що ви дбаєте про неї. Переграйте сцену у своїй уяві, але тепер із позитивним результатом.

6. Зверніть увагу на своє тіло, подихайте, подякуйте собі і повертайтеся до вправи в міру потреби.229 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page