top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Як відчути свої почуття ⁉️

Одна з найчастіших порад від психолога, яку ми зараз чуємо: розпізнайте та переживайте свої почуття, хоч би якими вони були.

За останній місяць ми пережили бурю емоцій та почуттів із злетами та падіннями. Буває, нам важко долати емоції. Буває, що ми не зовсім правильно розуміємо свої почуття.

Якщо запитати: чи знаєте ви, що відчуваєте зараз? Відповідь здебільшого звучить "звичайно!"


Усі ми маємо емоції. Але часто вони просто котяться на задньому плані з різним ступенем усвідомленості. Деякі ми відштовхуємо, навіть не знаючи цього. Інші, як фонтан, вириваються несподівано.

Іноді ми висловлюємо наші емоції деструктивним чином. Але далеко не всі вміло відчувають та розпізнають свої емоції.


Ця тонка і складна навичка не виникає природно, але їй можна навчитися. Без цього ми дійсно відчуваємо примхи нашої емоційної погоди, але не в змозі глибоко пізнати себе, і нам не вистачає обґрунтованого компасу для мудрого вибору наших дій.


Як це працює?

1️.Виникає неприємне почуття.


2️.Ваш розум запускає будь-яку внутрішню історію, що супроводжує це почуття.

"Я одинокий... Мене ніхто не любить... Я нещасний" (тільки приклад).

❗️ Зупинися. ❗️ Ви зараз думаєте про ваші відчуття, а не відчуваєте.


3️.Переправте ваш мозок від цих думок до відчуттів у вашому тілі. Назвіть їх.

"Моє груди затиснуті" і т.д.


4️.Вдихніть ці почуття в тілі, спостерігайте і продовжуйте дихати. Дозвольте їх: плачте, трясіть і т.д.(дозволяйте відчуттям у тілі проявлятися так, як вони є).


5️.Ваш розум дуже інтенсивно намагатиметься повернути в режим "думати і розповідати історії про відчуття". Коли це відбувається, повертайтеся до відчуттів у тілі.


6️.Глибоко вдихніть, продовжуйте відчувати через тіло. Дозвольте вашим емоціям бути фізично, бути. Знайте, це рано чи пізно минеться. Слідкуйте за змінами емоцій та відчуттів у тілі, як вони зменшуються та проходять. Зверніть увагу, ви пережили це.


🌈Чим більше ви розвиваєте це вміння відчувати емоції, тим більше вони допомагають вам пізнати себе та зрозуміти людей навколо вас. Помічати і дозволяти переживання будь-яких емоцій – це здоровий спосіб, допомагає уникнути важких емоційних станів і депресій.


🌊Спершу така практика може здатися важкою, але варто спробувати. Коли ми стрибаємо в невизначеність та шалене море емоцій – відбувається щось надзвичайне. Ми скидаємо опір уникнення і глибоко занурюємося у себе. Ось тут і відкривається нагода.


🍀Ми починаємо більше проявлятися у наших відносинах і отримувати доступ як до радості від того, що є, так і до болю від того, чого нема. Можливо, ми починаємо займатися мистецтвом, створювати щось нове або беремося за новий виклик на роботі, тому що ми готові відчувати себе схвильованими, а також незручними та збентеженими.


🌿Ми розширюємо нашу здатність відчувати страх, коли є реальна небезпека, переживаємо наші втрати, коли вони трапляються, заспокоюємось, коли нас тримають, і знову відкриваємо нашу легкість.Навичка вміло відчувати глибину емоцій пов'язує нас із собою і створює свободу повноцінно займатися своїм життям і робити те, що має сенс.

747 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page