top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Що робити, коли майбутнє невизначене?

Невизначеність – великий стрес для психіки. Ще кілька тижнів тому у нас були плани, очікування та домовленості, на які зараз неможливо розраховувати. І всім нам необхідно адаптуватись до нових обставин.


1.Відокремте продуктивні дії від непродуктивних

Не про «культ продуктивності», а про те, що допомагає або не допомагає вам переживати ситуацію. Наприклад, організувати дзвінок для компанії друзів, щоб підтримати одне одного — продуктивна дія.

Щоразу прокручувати в голові найгірші сценарії з можливих — непродуктивне. Неможливо завжди діяти раціонально, але спробуйте хоча б прагнути цього.


2.Продовжуйте щоденну рутину

Робота, домашні обов'язки, турбота про близьких — повсякденні дії допомагають психіці адаптуватися до світу, що змінився. На них можна спертися, коли здається, що довкола хаос. Навіть якщо цілий день хочеться тільки лежати — постарайтеся все ж таки піднімати себе і вчиняти хоча б мінімальні дії.


3.Практикуйте прийняття

Прийняття ≠ смирення. Це усвідомлення того, в якій ситуації ми знаходимося зараз, і що ми відчуваємо з цього приводу. Воно рятує від залежностей, заперечення та витіснення емоцій. Саме з точки прийняття найкраще приймати рішення та вчиняти дії для свого майбутнього.


4.Не вірте кожній своїй думці

Так, зараз техніка «Надавати раціональному аналізу всі свої думки» працює не так добре. Реальні приводи для тривоги є у кожного. І все ж таки не кожна думка, яка приходить вам на думку, реалістична.Якщо ви починаєте думати про те, що викликає паніку, — розгляньте цю думку з усіх боків і розкрити. Якщо не виходить — обговоріть її з людиною, якій довіряєте, і яка зараз спокійніша.


5.Шукайте сенс

«Але в кожному випадку мужність жити або втома від життя залежала виключно від того, чи мала людина віру в сенс життя, у своєму житті».

Це слова Віктора Франкла – психолога, який пройшов через концтабори під час Другої світової війни.

Мета, якої ви прагнете, надає сенс вашого життя і дає сили. Це те, на що можна спертися.

345 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page