top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Чому виникає почуття провини у дні війни.Поради психолога.


 Чи виникає у вас почуття провини?


Сьогодні хочу поговорити про таке складне та суперечливе почуття, як почуття провини. Ми всі переживаємо його час від часу, особливо у дні війни, але що насправді стоїть за цією емоцією?

Психологи розглядають почуття провини як емоційний стан, що виникає, коли людина вважає себе відповідальними за якусь негативну подію чи невдачу. Цей стан зазвичай супроводжується відчуттям жалю, каяття та бажанням виправити ситуацію.

Отже, які з переконань можуть спровокувати появу почуття провини:

 

• Перфекціонізм: Ми переконані, що завжди повинні бути ідеальними і бездоганними, і ніколи не допускати помилок. Коли щось йде не так, як ми очікуємо, ми можемо відчувати почуття провини за свою "невдачу".

 

• Відповідальність за чужі емоції: Ми читаємо себе відповідальними за почуття та емоції інших людей. Наприклад, якщо хтось розчарований чи засмучений, ми можемо вважати, що це наша вина, хоча у глибині душі ми розуміємо, що не можемо контролювати емоції іншої людини.

 

• Надмірна відповідальність за наслідки: Ми можемо вважати себе відповідальними за всі наслідки та результати подій.Навіть якщо ситуація виходить за межі нашого контролю, ми відчуваємо себе винними за те, що «не доглядали» та «не запобігли».

 

• Мислення через призму "заборгованість, борг": Ми майже завжди або часто використовуємо слово "повинен", щоб оцінювати свої дії та дії інших. Якщо ми вважаємо, що "маємо" були вчинити інакше, щоб уникнути негативних наслідків, це може викликати почуття провини.

Всі ці переконання можуть бути пов'язані з різними ситуаціями, включаючи міжособистісні стосунки, професійну діяльність чи ухвалення особистих рішень. Іноді людина проживає все своє життя, керуючись хибними наказами, прагнучи бути ідеальним, несучи тягар відповідальності за почуття та емоції інших людей.


Наслідки таких переконань – психосоматичні захворювання, неврози, депресії.


Знайомі вам такі переконання?


51 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page