Цікаві статті по психології і корисна інформація

Цікаві статті по психології

і корисна інформація

Про що можуть говорити наші емоції?

У нашому суспільстві прийнято ділити емоції на добрі та погані. Хороші — це ті, які приймаються суспільством загалом, а також схвалюються сім'єю, в якій виросла людина. А погані, відповідно, ті, які суспільством та сім'єю засуджуються. При такому розподілі на добрі та погані, якісь емоції відчувати соромно і вони пригнічуються.

Насправді немає хороших і поганих емоцій. Швидше умовно поганими і хорошими (а, краще, ефективними чи неефективними) можна назвати дії, які людина робить під впливом емоцій. Кожна емоція несе в собі важливу функцію повідомлення про те, що відбувається всередині або поза нами. Важливо лише правильно інтерпретувати її.

⭕️ Пропоную розглянути докладніше про що нам може повідомляти та чи інша емоція:


— Злість, роздратування, гнів може повідомляти, що:

1. Наші межі порушено. Хтось, можливо, завдає нам шкоди. Енергія агресії дуже сильна, вона допомагає відстояти свою територію, покарати кривдника чи компенсувати збитки.

2. Потрібно мобілізуватися та досягти бажаного. Наприклад, добігти до кінця дистанції, коли вже дуже втомився. Досягнення цілей, змагання, захист себе та інших неможливе без цієї емоції.

3. У нас всередині є надлишок або нестача чогось і потрібно вжити заходів, щоб збалансуватися.


— Образа може сигналізувати нам дві основні речі:

1. Що ця людина для нас цінна, і ми хочемо з нею близького контакту.

2. Що він порушив наші кордони чи не виправдав очікування?

Можна сказати, що образа – це гнів тих, кому заборонено злитися, плюс біль.І, водночас, це запит на кохання.


— Сум, туга, смуток, розчарування допомагають нам прийняти реальність, попрощатися з чимось, що йде з нашого життя. Вони є символом тог