top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

На шляху до прийняття...

З необхідністю прийняти себе та свою зовнішність стикається більшість людей. Хтось справляється з цим без тяжких наслідків, а в когось боротьба на все життя.


  1. Одним із найважливіших кроків на шляху звільнення від нелюбові до себе та своєї зовнішності: усвідомлення того, що ваше негативне сприйняття свого тіла, обличчя, ваги, особливостей – це не ваша вина. Ви цього не обирали. І не знали, як можна жити інакше. Що взагалі можна.

Уявлення про красу формується у соціумі. Під мінливим впливом те, що вважається естетичним. І якщо з дитинства перебувати в середовищі, де з усіх джерел і від багатьох людей виходить інформація про улюблені нині типажі. Якщо всюди продають, як невід'ємну частину щастя та благополуччя, ту чи іншу процедуру, необхідність будь-яких змін у зовнішності: зменшити, збільшити, видалити, підтягнути, наростити, вищипати… То вже дитина 5-7 років може почати думати, що з нею щось не так.


Тому, повторюємо, невдоволення своєю зовнішністю – не природна даність для людини. Не в таких масштабах, що ми спостерігаємо. Це лише чудовий спосіб заробити для деяких.

Але ніхто не приходить у цей світ із нелюбов'ю до своєї зовнішності. Знання про те, що така нелюбовність трапляється, закладається травмованою частиною соціуму. Народжується кругообіг хворого ставлення себе.


Це почуття виникає завдяки маркетинговим стратегіям індустрії краси (бізнесу ж треба заможно існувати). Людям продають, що вони недостатньо хороші і завжди знайдеться те, що можна покращити чи виправити.Ідея недосконалості людини пронизує культурний пласт, заповнює соц. мережі та медіа, що мимоволі транслюється деякими знаменитими людьми.

Виховуючись у такому суспільстві, хтось починає щиро вірити, що та чи інша практика щодо покращення себе, часом дуже болісна, — це їхній особистий вибір. А не результат культурного та соціального впливу на особистість, що формується.2. Для прийняття та любові до себе потрібен час. Як і для ухвалення.


Знання/розуміння причин виникнення нелюбові до того, як ми виглядаємо — непоганий трамплін до лікування. Але не варто чекати швидких результатів, поспішати, звинувачувати за відсутність вираженого прогресу. Це щоденна робота і, якщо ви наважилися, невід'ємна частина життя.


🌱 Позбавтеся тих людей та джерел інформації, які змушують вас сумніватися у своїй привабливості, почуватися гірше.

🌱 Оточіть себе людьми, що підтримують, соц. мережами, медіа-ресурсами, терапевтичними групами, психологами.

🌱 Спілкуйтеся з однодумцями та тими, хто також прагне вжитися з собою та своєю зовнішністю. Або з тими, хто вже пройшов цей шлях і почувається добре.

🌱 Не давіть на себе необхідністю повного прийняття. Його може і не бути.Кожен невеликий поступ — величезна перемога. І привід для радості. Навіть для свята чи подарунку собі.

✨Ось ви стали менше часу приділяти спробам приховати те, що вам не подобається.

✨ Потім ви кілька разів забули замаскувати свій "брак", і не відчули себе від цього гірше.

✨Або стали спокійніше реагувати на те, що вам не подобається. Без того болю, що був раніше.

✨Ось ви вже вважаєте свою зовнішність "прийнятною" для життя. Вам все ще не подобається, ви хотіли б бути кращими, але і з справжньою зовнішністю ви не почуваєтеся погано.

✨А тут ви дозволяєте собі одягти той одяг, який боялися носити раніше через зовнішність.

І так ваше життя поступово змінюється.


🌿 Завжди вибирайте сумнів у соціальних установках, уподобаннях, тенденціях, правилах, а не в собі. З вами все гаразд. Ви вже чудові.

Кожна секунда доброти, співчуття та ніжності до себе — така необхідна кожному лікувальна сила.132 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page