top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

МІФИ про діяльність та професію "Психолог".

Не так багато років минуло, як у нас в країні, взагалі, стало широко відомо слово «психологія» і така професія як психолог.

Сьогодні відбувається масова популяризація психологічної науки. Тим не менш, існує чимало неправдивої інформації, яка найчастіше знецінює всю глибину важкої праці психологів. Психологія це наука, і далеко не така проста, як здається.

Психолог – це теж не зовсім те, що показують у фільмах, особливо американських. Тому розвіємо ряд міфів про психологів, існуючих в нашому сучасному суспільстві.

МІФ 1: Психолог і психіатр – по суті, те саме. ПСИХІАТР – це фахівець в області діагностики й лікування психічних розладів (захворювань). Використовує переважно медикаментозні методи лікування, а також різні види психотерапії. .

ПСИХОЛОГ – фахівець, який одержав психологічну освіту. Психологічна – це не медична освіта, і тому психолог (на відміну від психіатра) не має права виписувати ліки. Область застосування його знань – психологічне консультування психічно здорових людей. У яких ситуаціях може допомогти психолог? При труднощах: у спілкуванні, у прийнятті рішень, у взаєминах; при стресах і психологічних травмах: розлучення, смерть близького, фізичне або моральне насильство... ПСИХОТЕРАПЕВТ – фахівець (психолог), що надає допомогу найчастіше нефармакологічними методами. Спрощено кажучи, психолог-психотерапевт – людина, що опанувала один з напрямків поза медичної психотерапії. Психотерапевти працюють як із психічно здоровими людьми, так і з людьми в "пограничних станах" , тобто в станах на грані здоров'я й захворювання (неврози, депресії...) Психотерапевт використовує певні психотехніки, щоб допомогти клієнтові вирішити його проблему.


МІФ 2: Послуги психолога – для слабких та психічно нездорових людей. Звернення за допомогою до психолога – не є ні показником слабості, ні знаком психічного нездоров'я. Як уже було відзначено, психологи працюють зі здоровими людьми. Однак час від часу всі люди потребують підтримки й допомоги зі сторони. Нерідко можна почути "Що я – псих, чи що, щоб по психологах ходити?" Вибір завжди за людиною. І справжній психолог не нав'язує своїх послуг. Ініціатива завжди повинна виходити від людини, що бажає одержати консультацію.

МІФ 3: Психолог вирішує за людей їхні проблеми. Аж ніяк. Психолог лише створює такі умови, при яких людина сама виявляється здатною вирішити свою проблему. Сюди ж варто додати, що психолог працюєтільки з людиною, яка особисто звернулася за допомогою. І допомогти він може тільки в тому випадку, коли клієнт готовий до зміни себе, а не навколишнього світу. Психолог не відповідає на прохання типу: «Допоможіть вивести мого чоловіка на чисту воду»; «Що мені зробити, щоб дочка перестала зустрічатися з тим хуліганом»; «Зробіть так, щоб шеф підвищив мені зарплату» і т.д.


МІФ 4: У психолога не може бути своїх проблем Якби ж! :) Але психологи – теж люди. Не будемо про це забувати. Сказати, що в психолога не може бути особистих проблем, це однаково, що сказати, що лікар- терапевт не може простудитися, а травматолог – зламати ногу. Найчастіше, психолог здатний більш ефективно вирішувати свої проблеми. Психологи також можуть звертатися до своїх колег за допомогою. Упевненість у собі – це здатність як надавати допомогу тоді, коли ти можеш допомогти, так і попросити про неї тоді, коли самому тобі це не під силу.


МІФ 5: Психологи – безвідмовні добряги, готові допомагати усім, у будь-який час, при будь-яких обставинах. Деякі люди думають, що психологи – свого роду месії, що відчувають потребу віддати життя на служіння людям, і жертвувати собою заради всіх і вся. Насправді, психолог – це професія. І хоч вона й пов'язана з наданням підтримки й допомоги людям, психолог зовсім не зобов'язаний перетворювати свою професійну діяльність у стиль життя.

Психолог – це не та людина, що буде потикати всім людським капризам і слабостям, не той, хто обов'язково підставить іншу щоку. Саме психолог краще всіх знає, що він має право бути самим собою, точно так само, як і всі інші люди.

МІФ 6: Психолог здатний дати таку пораду, що одразу вирішить мою проблему Психологи не дають порад. Поради можна одержати де завгодно, люди дадуть вам пораду в будь-який час, зовсім безкоштовно й з великим задоволенням. Професійний психолог не стане радити вам навіть за гроші. Порада дається з позиціїлюдини, що радить вам. Як правило, вона передбачає, що людина видає вам рецепт, заснований на його власних судженнях і його особистому досвіді. У пораді найчастіше ховається або прямо говориться фраза «Я б на твоєму місці...». Тільки справа в тому, що порада гарна для того, хто її дає. Саме цій людині легко її виконати, і саме в цієї людини є всі потрібні якості, щоб втілити цю пораду в життя.


Отже, психолог може допомогти, якщо ви готові до змін, трансформації та роботи над собою. Разом з ним ви навчитеся бути господарем власного життя та не ставати заручником зовнішніх обставин. Навіть якщо обставини неможливо змінити, психологія допомагає змінити власне ставлення до них.240 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page