top of page

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

0-02-05-27dfacac63366b8a0f8bc3170352238171937ff89f6202f84e77b5767d065a0a_79592bf961ebd777.

Цікаві статті по психології
і корисна інформація

Наталія Сабліна

Пошук

Арт-терапія з дітьми та дорослими. Техніка "Зім'ятий папір". Робота зі страхами.

Хочу показати вам, як можна залучати до творчості не лише дітей, а й дорослих.

Дана практика дозволяє відреагувати складні емоції або просто отримати насолоду від творчості.

Вам знадобиться:

❤️ папір

🧡 акварельні фарби

💛 пензлик

💙 дитина 😄 (але можна залучити свого внутрішню дитину)


Спосіб 1. Відреагування почуттів.

Якщо дитина відчуває якісь не надто приємні емоції: злість, страх, образу і т.д. Можна запропонувати йому взяти аркуш паперу і простим олівцем намалювати пляму, що символізує вибрану емоцію.

Наприклад, дитина чогось боїться. Запропонуйте йому пограти в таку гру з папером та фарбами. Дайте лист і попросіть намалювати пляму, яка означатиме його страх.

Таким чином, дитина вже трохи відокремиться від свого страху і зможе глянути на неї як зверху. Страх тепер не володіє ним повністю, і він може щось зробити з ним.

Ви також можете робити цю практику разом з дитиною. Підтримуючи її в такий спосіб.

Наступний крок – сумнівайте свій лист.Спробуйте отримати від цього процесу максимум задоволення разом із дитиною. Можна висловити свої емоції: "Гидкий страх, тепер я тисну тебе, а не ти мене!" Або те, що прийде вам на думку. Якщо дитина почне веселитися, змінюючи папір і караючи страх - це хороша ознака.

Тепер акуратно розгортаєте зім'ятий папір, берете акварель і розфарбовуєте його яскравими кольорами. Ну як? Страшний страх тепер веселий і більше нагадує радість.


Спосіб 2. Створення фону для нотаток чи колажів

Листок паперу можна розрізати на 2 або 4 половинки, щоб утворилися менші аркуші. Сумніть один шматочок у кульку. Використовуйте один колір, щоб зафарбувати всю зовнішню поверхню кулі.

Акуратно розгорніть папір і подивіться, як він виглядає. Трохи зачекайте, доки висохне фарба. Тоді знову скачайте кульку. Візьміть другий колір і знову зафарбуйте поверхню кульки. Розгорніть папір і дайте висохнути.

Можна зупинитись на двох кольорах або продовжувати. Зрештою, у вас утворюється оригінальна текстура, яку можна використовувати в колажах і для різної творчості. Головне, що сам процес дуже захоплює і дітей, і дорослих .


Рекомендації для батьків: у арт-терапії не може бути нічого неправильного. Якщо дитина відступила від інструкції і зробив щось по-своєму – похваліть її, але в жодному разі не критикуйте і не змушуйте чітко дотримуватися інструкції. Діти – творчі істоти, і вони, швидше за все, поміняють щось у ваших “ідеальних планах”. Прийміть це !1 742 перегляди0 коментарів

Kommentare


bottom of page